İddaa Rehberi

Basketbol Handikap Nedir? Nasıl Oynanır?

Basketbol handikap takımları dengelemek için zayıf olan takıma verilen sayı avansına denir. Zayıf olan takıma verilen avans + ile gösterilir, güçlü olan takıma verilen avans ise – ile gösterilir.
Örneğin; Ev sahibi takıma -5,5, misafir takıma +5,5 handikap değerleri açıklanmış bir karşılaşmada maç sonucu 1 olabilmesi için ev sahibi takımın en az 6 sayı farkla maçı kazanması lazımdır. 5 ve daha az sayı farkla ev sahibi kazanır, normal süre berabere biter veya maçı konuk ekip kazanırsa maç sonucu 2 kabul edilir.

Basketbol Handikapsız Maç Sonucu

Bir basketbol karşılaşmasında, maçı hangi takımın galip bitireceğine dair tahminde bulunma oyunudur. Bu yeni oyunda, basketbol handikap yoktur. Beraberlik seçeneği vardır. Oranlar ise handikaplı maç sonucu oyununda olduğu gibi sabit değildir. 

Örneğin;
Programda Olympiakos-CSKA Moskova maçına ait hem handikaplı maç sonucu oyunu (bilinen mevcut oyun), hem de handikapsız maç sonucu oyunu ayrı ayrı satırda, farklı kodlar ile yer alacaktır.

– 760 Kodlu Olympiakos-CSKA Moskova maçına; Handikaplı Maç Sonucu, handikaplı İlk Yarı Sonucu, handikaplı İlk Yarı/Maç Sonucu ve Limit verilen Alt/Üst oyunları açılabilecektir.

– 761 Kodlu Olympiakos-CSKA Moskova maçına ise; Handikapsız(0 handikaplı) Maç Sonucu oyunu açılacaktır. Bu oyunda ekstradan beraberlik seçeneği yer alacaktır.

Basketbol Handikap Kuralları

• Handikaplı ve handikapsız (0 handikaplı) basketbol maç sonucu oyunu farklı maç kodlarıyla açılacağından; hem maç sonucu hem de diğer oyunlar, birbiriyle kombine edilemez.
• Basketbolda Maç Sonucu oyunları (handikaplı/handikapsız) tüm spor dallarıyla kombine edilebilir.
• Aynı maçın hem handikaplı hem handikapsız (0 handikaplı) oynanabilen maç sonucu, tek bir kuponda oynanamaz.
• Handikapsız (0 handikaplı) maç sonucu oyunu sadece maç sonucu 1-X-2 için açılabilecektir.
• Handikapsız (0 handikaplı) maç sonucu oyunu için çifte şans ve ikili tahmin oynanamayacaktır.

Diğer iddaa kuralları için sitemizi takip ediniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu